Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Operacioni ANTI-DROGË në Krujë, jepet masa e sigurisë për 13 të arrestuarit: 6 lihen në burg dhe 5 në shtëpi (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Krujës ka caktuar ditën e sotme masën e sigurisë për 13 persona, të cilët u arrestuan pak ditë më parë gjatë një operacioni anti-kanabis në zonën e Niklës, ku edhe u zbulua një sasi e konsiderueshme droge.

Për 6 nga personat e ndaluar u dha masa e sigurisë “arrest me burg”, ndërsa për 5 të tjerë “arrest shtëpie”, si dhe ‘detyrim paraqitje’ për 2 persona.

Mësohet se për 3 persona të tjerë të arrestuar, do të  caktohet masa e sigurisë ditën e nesërme, ndërkohë vijon operacioni për kapjen e 22 personave të tjerë të përfshirë në kultivimin e drogës.

Masat e sigurisë për personat e ndaluar:

Fetije Kullaj, arrest me burg

Erion Deliu, arrest me burg

Musait Vathi, arrest shtepie

Dashamire Deliu, arrest shtepie

Sokol Kullaj, arrest shtepie

Refik Deliu, arrest shtepie

Ferid Kullaj, arrest me burg

Dashamir Kullaj, arrest me burg

Erlind Almeta, arrest me burg

Xhavid Kullaj, arrest shtepie

Indrit Kullaj, arrest me burg

Ervin Perlica, detyrim paraqitje

Flamur Halili, detyrim paraqitje

Më shumë

spot_img
spot_img