Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Operacionet e befasishme të FNSH-së dhe Policisë së Vlorës, goditen dy raste të armëmbajtjes pa leje, dy të rinj në pranga (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy të rinj kanë rënë në prangat e Policisë së Vlorës dje, pas operacioneve dhe kontrolleve të befasishme të ushtruara nga FNSH-ja, në ambiente të ndryshme bazuar dhe në informacione të siguruara në rrugë operative.

“Si rezultat i kontrolleve në fshatin Peshkëpi, Vlorë, u arrestua në flagrancë shtetasi Sandri Sulaj, 34 vjeç, banues në fshatin Armen, Vlorë, person me precedent të mëparshëm penal në fushën e vjedhjes. Arrestimi i ktij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i kanë gjetur një armë zjarri pistoletë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Po gjatë mesditës së djeshme si rezultat i këtyre kontrolleve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Jetmir Aliaj, 26 vjeç, banues në Vlorë, i cili pasi pa shërbimet e policisë hodhi armën e zjarrit dhe tentoi të largohej me vrap por u kap dhe u prangos gjatë ndjekjes nga Policia.

Materialet në ngarkim të tyre, i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, njofton Policia e qytetit bregdetar.

163637935 458158405334469 4813652899504335697 n 1

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img