Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Operacionalja zbarkon në Shëngjin, arrestohen një 27 vjeçar dhe dy të mitur që shisnin kokainë, sekuestrohen armë, dogë dhe një makinë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Serxhio Gjonaj, 27 vjeç, ka rënë në prangat e Policisë në Shëngjin pasi bashkë me dy shtetas të mitur shisnin hashash dhe kokainë, në doza të vogla. Pas disa javësh hetime nën drejtimin e Prokurorisë së Lezhës, Operacionalja dhe Polcia bën dje arrestimet.

Nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, u bë i mundur finalizimi i operacionit të koduar “Shëngjini”, në kuadër të të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit:

– Serxhio Gjonaj, 27 vjeç, me precedentë të mëparshëm kriminal në fushën e narkotikëve dhe të armëmbajtjes pa leje;

– L. F., 17 vjeç dhe K. N., 16 vjeç, banues në Shëngjin, Lezhë.

Shërbimet e Policisë Lezhë, bazuar në informacionet e siguruara në rrugë operative për implikimin e këtyre shtetasve në veprimtarinë kriminale të shitjes së lëndëve narkotike në Shëngjin, Lezhë, pas një hetimi disajavor, kanë ushtruar kontroll në ambientin ku këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, përgatisnin lëndën narkotike në doza, për shitje.

Gjatë kontrollit të ushtruar në këtë ambient u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale doza më lëndë narkotike të dyshuar kokainë, një sasi lënde narkotike cannabis, armë zjarri pistoletë, municion luftarak, peshore elektronike, një sasi lekësh të dyshuara të përftuara nga ky aktivitet i paligjshëm dhe një automjet.

Nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, e kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”.

240967840 2029578723867935 4967618028158013286 n
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img