Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Operacionalja prangos Elvis Mërtirin në Durrës, i dënuar me 5 vite burg për hashash dhe kokainë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Elvis Mërtiri, 32 vjeç, është arrestuar nga Forca Operacionale në Durrës pasi Gjykata e ka dënuar me 5 vite burg në mungesë. Ai është dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

Referuar njoftimit zyrtar, është ndaluar shtetasi Elvis (Vasil) Mërtiri, 32 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës e ka dënuar me 5 vjet burgim për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.  

Ky shtetas, më datë 13.03.2017, është kapur me një sasi lënde narkotike cannabis sativa dhe një sasi lënde narkotike kokainë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Më shumë

spot_img
spot_img