Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
7 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Operacionalja prangos 46 vjeçarin në Elbasan, i dënuar me 10 vite burg për prostitucion në Itali, pritet ekstradimi (EMRI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

778021ed2450c18ad43adff453daee89

Eduart (Artan) Haxhi, 46 vjeç, është arrestuar në Elbasan nga Forca Operacionale pasi drejtësia italiane e ka dënuar me 10 vite e 4 muaj burg, për dy vepra penale që lidhen me prostitucionin.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Operacionale” në Drejtorinë Vendore e Policisë Elbasan dhe Interpol Tirana, pas një pune të mirorganizuar, lokalizuan, kapën dhe arrestuan përkohësisht, me qëllim ekstradimi drejt Italisë, shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar:

– Eduart (Artan) Haxhi, 46 vjeç, banues në Elbasan.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Torino, Itali, në datën 04.03.2008, e ka dënuar me 10 vjet e 4 muaj burgim, për veprat penale “Shfrytëzim prostitucioni” dhe “Shtyrje për prostitucion në rrethana rënduese”, parashikuar nga Kodi Penal italian. 

Veprimet e mëtejshme për këtë shtetas do të kryhen nga zyra e Interpolit Tiranë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img