Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
34 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Operacionalja kontrolle për persona me armë, “skanohen” edhe makinat për drogë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Efektivë të Forcës Operacionale, Shqiponjave dhe Policisë Rrugore të Tiranës, kanë dalë mbrëmjen e sotme në rrugët e kryeqytetit, në kuadër të planit të masave për rritjen e parametrave të sigurisë.

Po bëhen kontrolle për kapjen e personave të shpallur në kërkim, atyre që qarkullojnë me automjete me xhama të zinj të pacertifikuar apo që drejtojnë mjetet nën efektin e alkoolit, në gjendje të dehur ose nën efektin e drogave.

albsig

spring

Gjithashtu, Komisariatet në varësi të DVP Tiranë, Forcat e Posaçme “Shqiponja”, Forcat Operacionale, dhe Policia Rrugore janë duke zhvilluar kontrolle të shumta në kryeqytet, për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri apo me lëndë narkotike

Kontrollet do të vijojnë në të gjithë qarkun. Edhe ditë më parë kontrolle të tilla janë zhvilluar në Tiranë dhe në qytete të tjera të vendit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img