Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
51 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
3 °
Die
-3 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Operacion i madh i xhandarmërisë në Turqi, kapet 1.5 ton drogë nga Shqipëria, ishte ngarkuar në anije (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sasi prej 1.5 ton drogë është kapur nga xhandarmëria turke në bigjet e Izmirit, Turqi, shkruan neWsbomb.al. Mediat vendase raportojnë se sasia e madhe  drogës ishte nisur nga Shqipëria dhe kishte mbërritur në Turqi me anije, përmes detit.

“Haber Turk” bën me dije se Komanda e Xhandarmërisë së Izmirit kreu një operacion në një anije në det, pranë qytetit të Fethiye, ku u kapën 1.5 ton drogë. Lloji i lëndës narkotike nuk specifikohet ende, por nga foto mund të jetë hashash. “Made in Albania” shkruhet mbi thasët e zinj me drogë.

Gjithashtu, nga autoritetet turke janë arrestuar dhe tre persona që akuzohen si përgjegjës për drogën, të cilët janë dërguar menjëherë në paraburgim. Atyre u janë sekuestruar dhe tre armë zjarri pistoleta, të cilat i kishin me vete në momentin e operacionit.

Më poshtë, pamjet që shpërndajnë mediat turke:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img