Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Operacion ‘blic’: Arrestohen 8 policë shqiptarë, shpërdoruan detyrën dhe shisnin drogë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8d568d29a8c84160cb1204ac1cdbd20b

8 policë shqiptarë në Kosovë janë arrestuar pasi dyshohet se janë përfshirë në disa vepra penale. Ata akuzohen se kanë shpërdoruar detyrën, kanë ushtruar dhunë gjatë ushtrimit të detyrës dhe kanë shitur drogë.

Operacioni “blic” është zhvilluar sot nga Policia e Kosovës dhe Prokuroria Themelore e Prishtinës.

“Në aksionin e sotëm të zhvilluar në bashkëpunim të ngushtë me Inspektoratin Policor të Kosovës (IPK) në orët e hershme të mëngjesit janë arrestuar tetë (8) persona, zyrtar policor të cilët dyshohen për veprat penale; “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar”, sipas nenit 414 të KPRK-së, s “Keqtrajtim gjatë ushtrimit të detyrës ose autorizimeve publike” neni 195 ”, “Ushtrimi i ndikimit” neni 424, si dhe “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e substance narkotike” sipas nenit 267.

Personat e arrestuar janë me inicialet; D.M, M.G, V.F, V.B, V.SH, R.S, B.J dhe M.K.   Aksioni i sotëm është realizuar edhe falë bashkëpunimit të qytetarëve me Prokurorin e Shtetit dhe IPK-n”, thuhet në njoftim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img