Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Operacion antidrogë në Fushë Krujë, gjenden qindra rrënjë kanabis në një serë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një operacion antidrogë është duke u zhvilluar mesditën e kësaj të mërkure në zonën e Fushë-Krujës. Deri tani raportohet se dy persona janë shoqëruar nga Policia.

Në aksion janë angazhuar forca të shumta policie të Durrësit dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejt. Në fshatin Shkozë-Bardhë është gjetur një serë e ndërtuar dhe e përshtatur për kultivimin e bimëve narkotike.

Kur efektivët kanë mbërritur atje, kanë konstatuar më shumë se 900 bimë kanabisi në proces rritjeje. Ato janë sekuestruar dhe pritet asgjësimi me djegie. Operacioni ndërkohë vijon dhe në këto momente dhe priten arrestime të tjera.

Më shumë
spot_img
spot_img