Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Operacion anti-drogë në Durrës: Të rinjtë tentojnë t’i ikin policisë, efektivi qëlloi me armë; u kapën dy persona dhe 1 kg kokainë (DETAJE-EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një operacion anti-drogë është zhvilluar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Burime për mediat bëjnë me dije se aktualisht janë arrestuar dhe shoqëruar 2 persona.

Aksioni i policisë u zhvillua në lagjen nr.13 në Plazh për kapjen e një grupi që merrej me shpërndarje kokaine. Gjatë operacionit dy persona me precedent të theksuar kriminal në fushën e narkotikeve kanë kundërshtuar me dhunë policinë dhe kanë tentuar të largohen ndërkohë që një prej punonjësve të policisë ka qëlluar në ajër për t’i neutralizuar. 

Policia ka prangosur dy persona, Vilson Memini, 29 vjeç dhe Erges Shehi, 30 vjec dhe ka sekuestruar deri tani rreth një kilogramë kokainë.

Vijon operacioni…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img