Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
1kmh
0 %
Mar
29 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

ONM shtoi provat për shkarkimin e saj, reagon Elisabeta Imeraj: Aktet shtesë nuk më janë vënë në dispozicion për 3 vite, pres një proces të drejtë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) ditën e sotme paraqiti prova shtesë para Komisionerit Publik, duke kërkuar që të ankimohet vendimi i konfirmimit në detyrë të Kryeprokurores së Tiranës Elisabeta Imeraj.

SIpas ONM, Imeraj duhet të rigjykohet për të treja kriteret, teksa pretendon se Imeraj duhet të lihet jashtë nga sistemi i drejtësisë, edhe pse KPK e konfirmoi në detyrë.

Pasi ONM paraqiti prova shtesë, ka ardhur edhe reagimi i Elisabeta Imerajt, e cila thotë se aktet shtesë të ONM-së nuk i janë vënë në dispozicion për 3 vitre, teksa shtoi se pret një proces të drejtë ligjor.

“Aktet shtesë të ONM-së, nuk më janë vënë në dispozicion për thuajse tre vjet hetime. Do paraqes kërkesë për t’u njohur me këto akte, dhe me pretendimet. Mbështes një proces të drejtë ligjor dhe pres një proces të drejtë ligjor”, tha Imeraj.

LEXO EDHE: ONM dorëzon prova shtesë te Komisioneri Publik, kërkohet ankimimi për konfirmimin në detyrë të Elisabeta Imerajt

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img