Hapësire reklamuese

Politikë

Olta Xhaçka jep lajmin e MADH: Hollanda sapo votoi “PRO” dhe na dha dritën jeshile! E meritojmë!

Shkruar nga Newsbomb
Olta Xhaçka jep lajmin e MADH: Hollanda sapo votoi “PRO” dhe

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka dhënë lajmin e mirë, lidhur me ecurinë e vendit tonë në BE.

Me anë të një shënimi në rrjete sociale, Xhaçka njofton se parlamenti sapo votoi “pro” Shqipërisë dhe mbajtjes së Konferencës së Parë Ndërqeveritare.

Shënimi Olta Xhaçkës

Hollanda sapo votoi “PO”! Dritë jeshile nga parlamenti hollande! Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet dhe është gati që të mbajë Konferencën e Parë Ndërqeveritare. Një lajm shumë i mirëpritur dhe njohje e merituar e reformave tona.

***

Sot Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka mori pjesë në takimin e Ministrave të Jashtëm dhe Samitin e Procesit të Evropës Juglindore (SEECP) që po mbahet në Antalia të Turqisë.

Gjatë qëndrimit të saj në Turqi, ministrja është takuar edhe me homologun e saj turk, Mevlüt Çavuşoğlu, me të cilin ka biseduar për angazhimin e Shqipërisë për thellimin e bashkëpunimit të mëtejshëm mes dy vendeve.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese