Tirana
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
40 %
4.1kmh
20 %
Pre
23 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
23 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Olsian Çela kërkesë prokurorive në rrethe, kërkon hetim të plotë të krimeve zgjedhore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeprokurori i Përgjithshëm Olsian Çela u ka dërguar një kërkesë prokurorive në rrethe “Për intensifikimin e masave administrative dhe procedurale për hetimin dhe ndjekjen penale të veprave penale në fushën e zgjedhjeve”.

Çela ka kërkuar hetimin e plotë të krimeve zgjedhore dhe shqyrtimin e të gjitha ankesave të ardhura nga partitë politike.

Kujtojmë se Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar njoftoi dy ditë më parë se është duke vazhduar ndjekjen penale për rastet që lidhen me veprat penale në fushën e zgjedhjeve, “Korrupsioni aktiv në zgjedhje” dhe “Korrupsioni pasiv në zgjedhje”.

olsiani 1
olsian 2
olsian 3
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img