Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Olena Zelensky: Jemi në stres të vazhdueshëm prej 24 shkurtit, i kemi kërkuar ndihmë psikologjike OBSH

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zonja e Parë e Ukrainës, Olena Zelensky, ka  thënë se Ukraina i është drejtuar Organizatës Botërore të Shëndetësisë për këshilla për shëndetin mendor, pasi vendi është “nën stres të vazhdueshëm” nga pushtimi rus.

Në një intervistë me “BBC World TV” pas një nate sulmesh me raketa, bashkëshortja e Presidentit Volodymyr Zelensky thotë se qeveria po ofron mbështetje psikologjike për ukrainasit, teksa ata përballen me bombardimet e forcave ruse prej muajsh.

“Ne kemi qenë nën stres të vazhdueshëm që nga 24 shkurti dhe kjo nuk zbutet”, u shpreh ajo.

“Ne kemi nevojë për ndihmë të ekspertëve dhe kjo është arsyeja pse ne i jemi drejtuar OBSH-së që po na ndihmojnë me ndihmë psikologjike”, ka shtuar më tej Olena Zelenska.

Më shumë


spot_img

spot_img