Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Olaf Scholz i premton Zelenskyt: Gjermania nuk do të njohë rezultatin e referendumeve në zonat e pushtuara të Ukrainës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kancelari gjerman Olaf Scholz ditën e sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Sipas një zëdhënësi të qeverisë mësohet se Scholz i ka shprehur Zelenskyt dhe njëherë mbështetjen e Gjermanisë, teksa ka theksuar se ata nuk do të njohin rezultatet e referendumeve të rreme në rajonet e pushtuara të Ukrainës.

Gjithashtu, kancelari i ka ofruar presidentit më tepër mbështetje financiale, politike dhe humanitare.

Ai tha se Gjermania do do të vijojë të jetë e palëkundur dhe do të mbështesë Ukrainën në mbrojtjen e sovranitetit dhe integritetit të saj territorial, duke përfshirë dërgesat e armëve.

Më shumë
spot_img
spot_img