Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
32 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

OKB miraton rezolutën, do të hapë hetim për vrasjet e ushtrisë ruse në Ukrainë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka miratuar rezolutën që i hap rrugë fillimit të një hetimi për vrasjet e ushtrisë ruse në Ukrainë.

Rezoluta është miratuar me 33 vota pro, 12 abstenim dhe vetëm 2 vota kundër, Kina dhe Eritrea. Rusia u përjashtua nga Këshilli i OKB dhe nuk mund të votonte, ndërkohë që nuk pranoi të merrte pjesë si vëzhguese.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img