Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

OFL zbret në Tiranë, zbulon 2 ‘shënjestrat’ e rradhës që do deklarojnë pasurinë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

24305a713c68f20ab1a68e9fa19e1a6e

Dy ‘shënjestrat’ e rradhës të OFL për deklarimin e pasurisë  janë në Tiranë dhe bëhet fjalë për një të dënuar në Itali për vrasje dhe për shkatërrim prone me zjarr.

 A.L, banues në Tiranë i cili është dënuar në Itali për vrasje në rrethana cilësusese dhe E.D po banues në Tiranë i akuzuar për shkatërrim të pronës me zjarr, janë dy subjektet që kanë 48 orë kohë për t’iu përgjigjur me shkrim të gjitha pyetjeve të OFL mbi pasurinë.

Përgjigjet më pas do ti dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i OFL:

OFL, 20 shkurt

Vijon me intensitet Operacioni Forca e Ligjit, në zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda.

OFL, në bashkëpunim me strukturat e tjera të Policisë së Shtetit, po kryen veprime komplekse, për përmbushjen e detyrimeve të përcaktuara në Ligjin Special.

Në këtë kuadër, bazuar në Aktin Normativ nr. 1, të datës 31 janar 2020, OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve:

– A. L., me banim Tiranë, i dënuar në Itali për “Vrasje në rrethana cilësuese”;

– E. D., me banim Tiranë, i dënuar për “Shkatërrim të pronës me zjarr”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL bën me dije se formularët e plotësuar nga personat që u është kërkuar vetëdeklarimi janë dorëzuar në SPAK, sipas përcaktimit në Aktin Normativ nr. 1, të datës 31 janar 2020.

Për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë, OFL do të informojë publikun në vijimësi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img