Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

OFL përfundon në Gjykatën Kushtetuese, kërkoi deklarimin e pasurisë për 500 të dënuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

775b802565883d3b71f612e46848afe7

Operacioni Forca e Ligjit pritet që të përfundojë në Gjykatën Kushtetuese, pasi dërgoi formularin për vetë deklarimin e pasurisë mbi 500 personave me rekorde kriminale.

Mësohet se disa nga subjektet e prekura nga OFL-ja, do të depozitojnë paditë në Kushtetuese nëpërmjet avokatëve të tyre.

Sipas Report Tv, ndër argumentet e tyre për rrëzimin e OFL-s dhe shpalljen e saj antikushtetuese janë mungesa e emergjencës për të nxjerrë aktin normativ si dhe zgjatjen e afatit edhe pas mbarimit të mandatit të saj më 31 dhjetor 2020.

Afati i fundit për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të pasurisë nga OFL, ishte deri më 31 dhjetor 2020.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img