Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

OFL fut në ‘skaner’ 3 vrasësit e rrezikshëm në Lezhë, njëri prej tyre në listën e ‘zezë’ (EMRA-DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cc236536a1845b57016e96037b0d422c

OFL ditën e sotme u ka dërguar formularin e deklarimit të pasurisë 3 të dënuarve për vrasje në Lezhë.

 

Në ‘skaner’ të OFL janë: Altin Shkrepi banues në Lezhë, i dënuar për veprën penale “Vrasja me paramendim”;

Bardhok Toni banues në Lezhë, i dënuar për veprën penale “Vrasja me paramendim”;

Blerjan Pjetri banues në Lezhë, i dënuar për veprën penale “Vrasja me paramendim”.

Emri i Blerjan Pjetrit është në ‘listën e zezë’ të personave të rrezikshëm më të kërkuar për qarkun e Lezhës.

DETAJE nga OFL: Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

Altin Shkrepi banues në Lezhë, i dënuar për veprën penale “Vrasja me paramendim”;

Bardhok Toni banues në Lezhë, i dënuar për veprën penale “Vrasja me paramendim”;

Blerjan Pjetri banues në Lezhë, i dënuar për veprën penale “Vrasja me paramendim”.

Emri i Blerjan Pjetrit është në ‘listën e zezë’ të personave të rrezikshëm më të kërkuar për qarkun e Lezhës.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img