Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E premte, 6 Gusht, 2021

OBSH miraton për përdorim urgjent vaksinën kineze Sinovac

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Organizata më e madhe në botë për shëndetësinë (OBSH), ka miratuar dje për përdorim urgjent vaksinën kineze Sinovac, duke thënë se kjo vaksinë i plotëson të gjitha kriteret që lidhen me sigurinë dhe efikasitetin.

“OBSH miraton përdorimin emergjent të vaksinës së kompanisë Sinovac, CoronaVac Covid-19, duke garantuar që plotëson standardet ndërkombëtare të sigurisë, efikasitetit dhe prodhimit”, shkroi Manastirliu.

“OBSH sot miratoi vaksinën Smovac-CoronaVac COVID.19 për përdorim emergjent, duke i dhënë vendeve, financuesve, agjentëve dhe komuniteteve të sigurisë se ajo plotëson standardet ndërkombëtare për sigurinë, efikasitetin dhe prodhimin. Vaksina prodhohet nga kompania farmaceutike me bazë në Behing, Sinovac”, thuhet në dokumentin e OBSH.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img