Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

OBSH mesazh për festat e fundvitit: Kujdesuni, të mos i hedhim poshtë sakrificat e bëra deri më tani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3b7889ddb89d59b6f54fe1c827bad575

Ky vit ka qenë i vështirë për shkak të pandemisë së Covid-19.

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus ka publikuar një mesazh mbrëmjen e djeshme në prag të festave të fundvitit, ku shprehej se duhet pasur kujdes që mos hedhim poshtë gjithë sakrificën e bërë deri më tani.

“Qindra miliona njerëz bëjnë sakrifica që të thyejnë zemrën duke mos u bashkuar me familjet e tyre në mënyrë që të mos rrezikojnë transmetimin e virusit,  ndërsa të tjerët do të ulen në një tryezë ku do të mungojë fytyra familjare e një të afërmi të larguar nga jeta si pasojë e koronavirusit. Në të gjithë botën, gjatë këtij viti të tmerrshëm, ne kemi parë sakrificat e bëra nga kaq shumë njerëz për të mbrojtur dhe ruajtur jetën. Ne nuk duhet t’i hedhim poshtë këto sakrifica”,  tha kreu i OBSH-së.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img