Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

OBSH-ja sjell 1000 oksimetra të dhuruara nga Gjermania, për pacientët COVID-19 në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0423b9d613a66c293e40ed3eed46c4bf

Gjermania i dhuron Shqipërisë 1000 oksimetra, pajisje për matjen e pulsit, të cilat do tëë përdoren për pacientët me Covid-19.

Në vijim të përpjekjeve të vazhdueshme për mbështetjen e përgjigjes ndaj pandemisë COVID-19 dhe për mbrojtjen e atyre që përballen me një rrezik të lartë prej ndërlikimeve të rënda nga koronavirusi, Gjermania dhuroi 1000 pajisje oksimetra të pulsit për Shqipërinë, sjellja e të cilave u realizua nga Zyra e OBSh-së në Shqipëri.

Pacientët e diagnostikuar me COVID-19 me rrezikshmëri të lartë do të mund ta përdorin këtë pajisje për të monitoruar më mirë veten e tyre teksa luftojnë virusin.

Oksimetrat i’u dorëzuan autoriteteve shëndetësore shqiptare në një ceremoni, ku të pranishëm ishin ministrja Ogerta Manastirliu, ambasadori i Gjermanisë Peter Zingraf dhe Dr. Bettina Menne, Përfaqësuese e OBSh-së dhe Drejtuese e Zyrës së OBSh-së në Shqipëri.

139229068_434415651257004_2544581845561780856_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img