Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

OBSH bën bilancin: Mbi 564 mijë raste të reja të koronavirusit brenda një dite në botë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d2f248181957ea941d6158729bbe7fd9

Bota prej disa muajsh është ‘pushtuar’ nga koronavirusi.

Në pranverë u përballëm me valën e parë të Covid-19, ndërsa tani shumë vende po përballen me valën e dytë.

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ditën e djeshme ka bërë me dije shifrat e errta që u shënuan nga Covid-19 në botë.

Më shumë se 564 mijë raste të konfirmuara të koronavirusit u regjistruan brenda 24 orëve dhe numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë ka tejkaluar 61.87 milionë.

Deri më 29 nëntor, në të gjithë botën janë raportuar 61,869,330 raste të koronavirusit dhe 1,448,896 vdekje të lidhura me Covid-19.

Numri i rasteve të konfirmuara u rrit me 564,813 në 24 orët e fundit dhe numri i vdekjeve u rrit me 8,985.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img