Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Oboti nën ujë, një vajzë 5 vjeçare e sëmurë transportohet me varkë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f039af172a2575c873a62d9c2a21b398

Një vajzë 5 vjeçare është në Obot, është transportuar me varkë nga shtëpia e saj për në rrugën kryesore.

Për shkak se Oboti dhe disa zona të tjera në Shkodër janë aktualisht të përmbytura, aty nuk mund të kalohet as me mjete të larta dhe as me mjete të vogla. Për të bërë të mundur dërgimin në spital për ndihmë, ajo është transportuar me varkë.

As mjetet e ushtrisë nuk futen dot në Obot pasi niveli i ujit është rritur pas reshjeve të fundit. Sipas përditësimit të Bashkisë Shkodër paraditen e sotme, rruga e Obotit është e pakalueshme pasi niveli i ujit mbi rrugë arrin rreth 110-120 cm.

Gjithashtu, në këtë fshat ka prezencë uji në oborret e shtëpive deri në 60 cm.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img