Obama lideri më popullor në Facebook, Edi Rama ndër 6 më popullorët në Europë

Publikuar tek: politike, më 14:19 18-01-2016 Obama lideri më popullor në Facebook, Edi Rama ndër 6 më popullorët në Europë

Pothuajse 90% e të gjitha qeverive në botë kanë të paktën një faqe zyrtare në Facebook, 87 krerë shteti, 82 krerë qeverie dhe 51 ministra të jashtëm kanë një faqe personale në rrjetin social Facebook.

Sipas të dhënave të fundit nga studimi janarit të 2016-ës, “World Leaders on Facebook”, Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, është lideri më popullor në të gjithë botën, me 46 milionë pëlqime i ndjekur nga kryeministri indian Narendra Modi.

Studimi gjithashtu gjeti se Edi Rama është ndër 6 liderët më popullorë në Europë. Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, Monarkia Britanike, presidenti rumun Klaus Iohanis, kancelarja gjermane Angela Merkel, kryeministri rus Dimitri Medvedev dhe kryeministri shqiptar Edi Rama, janë liderët më popullorë në Facebook.

eeeerrr.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020027875900269
array(1) { ["section"]=> string(82) "obama-lideri-me-popullor-ne-facebook-edi-rama-nder-6-me-populloret-ne-europe-30296" }