Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Obama e thotë hapur: Trump s’bën për president! (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Presidenti Barack Obama thotë se Donald Trump nuk është i përshtatshëm për të qenë president dhe vë në pikëpyetje partinë e tij se pse akoma e mbështet kandidatin milioner nga New York-u.

“Ka ardhur momenti kur duhet të themi ‘MJAFT’ ”, thotë Obama sot në një konferencë.

Donald Trump është kritikuar jashtë mase shumë pas sulmeve që u bëri prindërve të ushtarit të vdekur mysliman.

Ai gjithashtu është dënuar për mbështetje të aneksimit rus të Krimesë.

Sipas Obamës këto dhe arsye të tjera janë të mjaftueshme për të kuptuar se Trump nuk bën për president.


Më shumë