Obama dhe Castro takohen në Panama

Publikuar tek: foto-e-dites, më 23:13 11-04-2015 Obama dhe Castro takohen në Panama

Presidenti i SHBA-së, Barack Obama dhe ai i Kubës, Raul Castro kanë shtrënguar duart në samitin e vendeve amerikane në Panama. Një gjest që konfirmon përfundimisht rrjedhën e re që kanë marrë marrëdhëniet e dy armiqve të dikurshëm, të cilët tani shprehin vendosmërinë e tyre për të punuar së bashku në zgjidhjen e problemeve. Megjithatë, në këto foto shihen qartë ndasitë midis dy lidërve, ku Raul Castro ndryshe nga Barack Obama përshëndet publikun dhe median në stilin komunist duke ngritur grushtin lartë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094079971313477
array(1) { ["section"]=> string(39) "obama-dhe-castro-takohen-ne-panama-8477" }