Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

“O TANI O KURRË”, Presidenti Ilir Meta kujton Azem Hajdarin: Të realizojmë ëndrrën e tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

308e983e47542c6a4fbe5ff3f9aa51a1

Presidenti Ilir Meta kujton sot heroin e demokracisë, Azem Hajdari, në 22-vjetorin e vrasjes së tij . Meta e ka kujtuar me anë të një shkrimi ku shkruan se  vepra  e Azemit frymëzon  në çdo kohë.

 

Presidenti shkruan gjithashtu se Azemi është një nderim për mijra shqiptarë, pasi përmbysi regjimin, prandaj shqiptarët duhet të realizojnë ëndrrën për një Shqipëri plotësisht europiane.

 Postimi i Ilir Metës:

Vepra e Azem Hajdarit frymëzon në çdo kohë!

Nderimi më i madh për Liderin e Lëvizjes Studentore që përmbysi regjimin më totalitar të kontinetit dhe për mijëra shqiptarë të sakrifikuar në emër të lirisë dhe demokracisë është të realizojmë ëndrrën për një Shqipëri plotësisht europiane.

“Shqipëria si gjithë Europa” edhe më aktuale pas 30 vitesh!

O TANI O KURRË!

Më shumë

spot_img