Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“O punëtori i madh i Shqipërisë”, pacienti “shërohet” kur sheh kryeministrin dhe e duartroket, Rama: Ç’a e mbani këtu këtë? Ky qenka në rregull (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka vizituar sot spitalin e ri Rajonal të Fierit, teksa ka parë nga afër dhe shërbimin ndaj pacientëve të parë aty. Duke qenë se ka nisur faza e parë e shërbimeve në këtë spital.

Mirëpo si gjithnjë nuk kanë munguar batutat mes tij dhe një pacienti, i cili filloi të duartrokiste për Ramën sapo ai hyri në dhomë.

“O punëtori më i madh i Shqipërisë, punëtore e ke bërë dhe ministren”, i tha pacienti, shumë i ekzaltuar që u takua me kryeministrin. Ndërsa ky i fundit iu tha me humor mjekëve: Pse e mbani këtu këtë? Ky qenka në rregull.

Pacienti i tha Ramës se vuan nga zemra dhe diabeti, ndërsa Rama ka treguar sërish se ai vetë vuan nga hernia diskale prej disa vitesh.  

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img