Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

“O plerë”, Shalsi përplaset ashpër me Bashën: Trashja jote e zërit tremb ndonjë laraskë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Debata i ashpër është zhvilluar në Kuvend mes deputetit të PS, Eduart Shalsit dhe kreut të PD, Lulzim Basha.

Shalsi ishte në foltore, ku po mbante fjalën, të cilën nuk arriti ta përfundonte pas ndërhyrjeve të shumta që bëri Basha, ku nuk mungoi përplasja me fjalë, por edhe ofendimeve.

Basha me zë të lartë e ka quajtur Shalsin “plerë, fundërrinë dhe maskara”, ndërsa Shalsi e ka ironizuar duke thënë se në 16 vite ai akoma nuk ka kuptuar sesi funksionon politika.

“Dëgjova një pishtar të PD, por unë di të komunikoj me një pjesë prej jush. Kaherë edhe kur nuk kemi rënë dakord, asnjëherë s’kemi qenë të papëlqyeshëm me njëri-tjetrin. Një nga gjërat që i thamë vetes si maxhorancë në 2013 ishim që mos të përsërisim atë arrogancë tuajën. Për çfarë flisni?! Kush ju ka penguar?! S’ka ndërmend t’ju pengojë njeri. Ju nuk dëgjoni prandaj jeni katandisur kështu” tha Shalsi

Basha: U bërë ti mo plehrë. S’ke turp…O plehrë!

Nikolla: Ju kujtoj zoti Basha rregulloren…kujdes etikën, ju tërheq vëmendjen…

Shalsi: Se ke kuptuar kurrë se sa i dobët je. Trashja e zërit dhe që bën si më i fortë, mund të trembësh ndonjë laraskë.

Basha flet nga vendi, por nuk dëgjohet

Shalsi: Qesh, sepse ke 16 vite në politikë dhe nuk ke kuptuar asgjë. Mendon se do të mbijetosh në politikë, me këtë ngritje zëri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img