‘O nëne, o nëne’, Silva Bino ‘tronditet’ kur ndez televizorin: O zot çfarë guximi, të gjithë superspecialistë të kurbës që i bëjnë lëmsh të gjitha, më mirë shihni ndonjë film

Publikuar tek: aktualitet, më 23:37 24-11-2020 ‘O nëne, o nëne’, Silva Bino ‘tronditet’ kur ndez televizorin: O zot çfarë guximi, të gjithë superspecialistë të kurbës që i bëjnë lëmsh të gjitha, më mirë shihni ndonjë film Silva Bino

Këtë mbrëmje, pothuajse çdo emision në televizionet shqiptare kishte temën e COVID-it, ku mjekë apo analistë të ndryshëm folën rreth shtimit të numrit të infektimeve dhe viktimave nga koronavirusi.

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, është “tronditur” kur ka hapur televizorin dhe ka dëgjuar komentet që bëheshin për rritjen e numrit të viktimave.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ajo shpreh shqetësimin se të gjitha këta “superspecialistë” duhet të përgatiten para se të dalin në ekrane dhe të dëgjohen nga njerëzit, pasi po bëjnë lëmsh çdo gjë me interpretimet e tyre.

Sipas Binos, qytetarët ëështë më mirë të shohin ndonjë film se sat ë dëgjojnë këta “specialistë”.

“Sonte hapa televizorin dhe degjova komenter ne te gjitha kanalet O nene o nene veresie Mendoj qe keta njerez kur te dalin dhe ti degjojne njerezit te pergatiten te pakten dhe te lexojne perfshi ketu dhe gazetaret Te gjithe superspecialiste O zot cfare guximi Specialiste te kurbes, te atij fenomeni qe quhet shtimi i tepruar i mortalitetit specialiste te perkkufizimit te rastit qe e bejne lemsh lloj lloj interpretimesh Prandaj nuk ja vlen me mire shifni noj film”, shkruan Bino.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndodh në Malësinë e Madhe/ Laboratori që thyen çdo rekord, nxjerr për 15 minuta përgjigjen e testit të COVID-19, kushton vetëm 8 mijë lekë të vjetra
Nga LSI te PS, ish-kryebashkiaku i Kukësit Hasan Halili vendoset në krye të Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetsor »
Article Logic
Execution time: 0.011504888534546
array(1) { ["section"]=> string(172) "o-nene-o-nene-silva-bino-tronditet-kur-ndez-televizorin-o-zot-cfare-guximi-te-gjithe-superspecialiste-te-kurbes-qe-i-bejne-lemsh-te-gjitha-me-mire-shihni-ndonje-film-229005" }