Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“O mam e fitova…” Alban Ramosaj triumfon në “Kënga Magjike”, fiton çmimin e parë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Alban Ramosaj me këngën e tij “Thikat e mia” ka marrë çmimin e madh të “Këngës Magjike”.

Në vendin e dytë u renditën Flori Mumajesi dhe Klajdi Haruni me këngën “E para”, ndrësa në të tretin artistja nga Gjerorgjia Nutsa.

Albani pasi mori çmimin ishte tepër i emocionuar, me zërin që i dridhej dhe me lotët ën sy ai ka falenderuar bashkëpuntorët, ata që e votuan, por në veçanti nënën e tij.

“O mam e fitova… faleminderit të gjithëve! E kam mendua këtë moment dhe nuk po më besohet akoma, nuk kam fjalë…Dua të falenderoj bashkëpunëtorët, Fifi, Bruno, Flori, çunat të gjithë… të gjithëve që më votuan, por dikë dua të falënderoj më shumë, është ajo që e thashë pak më herët: Mam ku je, kjo është për ty! Është për gjithçka ke bërë për mua, faleminderit” tha ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img