Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“O legjendë kalo nga Kisha Ortodokse pastaj”, komentet që ironizojnë Bashën “zhduken” nga Facebook; Aurela Basha e dyta pas Ramës që shkon me xhinse

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në rrjetet sociale janë shpërndarë me shpejtësi pasditen e djeshme “meme” ironizuese për vizitën e kreut të PD Lulzim Basha te Baba Mondi. Shumë shkruanin se ai kishte nagtërruar Sulltan Novruzin me Fitër Bajramin.

Edhe komentuesit duket se e kapën këtë “gafë” të Bashës dhe nisën ta ironizonin duke shkruan në profilin e tij në Facebook. Disa i shkruanin se te Baba Mondi shkohet për Festën e Hashures, e të tjerë i kujtonin se kishte ngatërruar Sulltan Novruzin me Fitër Bajramin.

Por ajo që bie në sy sot është se pjesa më e madhe e komenteve që ironizojnë vizitën e Lulzim Bashës te kreu i Bektashinjve janë zhdukur. Mesa duket ekipi që merret me imazhin e Bashës është kujdesur për “ti pastruar” ato.

“Ti Gezuar qofsh po a mbejne syte mua apo ke shku tek bektashijte se islami ka per hoxhe e Imam tjeter apo ky quhet Hoxhe Sulltan Dervish Novruzi”, thuhet në një koment të mbetur ne postim, ndërsa pjesa tjetër e urojnë “Gëzuar” kreun e PD.

Po ashtu, bashkëshortja e Lulzim Bashës, Aurela është shfaqur dje me xhinse në takimin zyrtar të kreut të demokratëve me Baba Mondin. Një rast i rrallë në Shqipëri, pas Edi Ramës, i cili është shfaqur i pari me xhinse në një takim të tillë.

185927775 4201940423190440 1193584109175739288 n 1

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img