Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Nxorrën në rrugë gjithë Tiranën pas lajmit për tërmet 6 ballë, LIROHEN 2 gazetarët që u shoqëruan në polici (DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9882fd276a3df97273d4c9ad003fed1b

Policia e Tiranës shoqëroi mbrëmë në polici dy gazetarë, pas publikimit të një lajmi të rremë për një tërmet të madh, që shkaktoi panik te qytetarët në Tiranë, duke bërë që mijëra të vërshojnë në rrugë.

Policia njoftoi se pas publikimit të lajmit, janë shoqëruar dy gazetarët Aurel Rakipllari i “Syri” dhe Daniela Grica e “Shekullit”.

Ndërkohë, burime për Nwsbomb.al, bëjnë me dije se gazetarëve u është marrë dëshmia dhe më pas janë lënë të lirë për të shkuar në shtëpi.

Sakaq, ndaj tyre ka nisur procedimi penal. Ndërsa materialet i janë referuar Prokurorisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img