Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nxori sekretin hetimor, SPAK zgjat me 3 muaj pezullimin nga detyra të ish-kreut të OFL-së

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

96c57e0d72ea3068ddec2a3041355cad

SPAK ka zgjatur me tre muaj pezullimin nga detyra të ish-numrit një të OFL, Artan Shkëmbi.

Prej tre muajsh, Shkëmbi është pezulluar nga detyra pasi akuzohet për dekonspirim operacionesh.

Mësohet se kërkesa e SPAK është miratuar nga GJKKO.

Autoritetet gjermane i kanë kërkuar Artan Shkëmbit informacion për një grup të strukturuar që vepronte në trafikimin e kokainës në Gjermani, ku bënin pjesë dhe dy shqiptarët Aleksandër Prroni dhe Klaudio Vukaj, por kreu i OFL-së i ka dekonspiruar këto informacione. Ky grup sipas autoriteteve gjermane vepronte në Gjermani.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img