Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Nxori armën dhe tentoi të qëllonte, 5 efektivët ia hoqën pistoletën nga dora Abedin Oruçit, ai i mori para me makinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

11b03474a84609dbea8758948e07d75d

Abedin Oruçi, ish-kryetari i Këshillit të PD në Kukës, mësohet se ka tentuar të qëllojë me armë zjarri efektivët e Policisë së Shtetit, të cilët do ta shoqëronin në Komisariat pasi është shpallur në kërkim prej tetorit 2020.

Mësohet se 5 efektivë policie në Kukës, janë përballur me Oruçin dhe i kanë kërkuar të dorëzohet, por ky i fundit iu ka nxjerr pistoletën. Burimet bëjnë me dije se 54 vjeçari ka tentuar t’i qëllojë kur ata do ta shoqëronin, por efektivët ia kanë hequr pistoletën nga dora.

Në këtë moment, Oruçi i ka marrë ata përpara me makinë, duke i lënë të pestë të plagosur. Në vendin e ngjarjes ndodhen forca të shumta policie dhe 2 prokurorë të Kukësit.

Më shumë

spot_img
spot_img