Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

“Nxitën tinëzisht dhe djallëzisht panikun”, Lleshaj i ashpër: Do përballen me ligjin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ad9bacbe8b21f428721dbcd6f1249af3

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj reagon ashpër pas lajmit të rremë në disa portale për një tërmet të madh që pritej të godiste vendin mbrëmjen e djeshme në orën 23:30.

Lleshaj thotë se policia ka kryer veprimet e para dhe se autorët e përhapjes së panikut do përballen me ligjin.

Kujtojmë se policia shoqëroi dy gazetarë pas publikimit të lajmit të rremë që shkaktoi panik në Tiranë, përkatësisht një të portalit “Syri.net” dhe një nga “Shekulli”.

“Ata që në vend të solidaritetit njerëzor zgjodhën të nxisin tinëzisht dhe djallëzisht panikun, duke kontribuar kështu për të favorizuar gjithë llojet e krimit, do të përballen me ligjin. Policia ka kryer ndërkohë veprimet e para”, shkruan Lleshaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img