Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

“Nxitën tinëzisht dhe djallëzisht panikun”, Lleshaj i ashpër: Do përballen me ligjin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

13717cdf949dd073aea32897e735b423

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj reagon ashpër pas lajmit të rremë në disa portale për një tërmet të madh që pritej të godiste vendin mbrëmjen e djeshme në orën 23:30.

 

Lleshaj thotë se policia ka kryer veprimet e para dhe se autorët e përhapjes së panikut do përballen me ligjin.

Kujtojmë se policia shoqëroi dy gazetarë pas publikimit të lajmit të rremë që shkaktoi panik në Tiranë, përkatësisht një të portalit “Syri.net” dhe një nga “Shekulli”.

“Ata që në vend të solidaritetit njerëzor zgjodhën të nxisin tinëzisht dhe djallëzisht panikun, duke kontribuar kështu për të favorizuar gjithë llojet e krimit, do të përballen me ligjin. Policia ka kryer ndërkohë veprimet e para”, shkruan Lleshaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img