Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nxirrte gurë dekorativ nga Mali i Tomorit, procedohet 47-vjeçari në Berat, policia: Denonconi rastet!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 47-vjeçar është proceduar penalisht, pasi është konstatuar nga policia e Beratit se ka nxjerrë pllaka guri dekorative në mënyrë të paligjshme nga Mali i Tomorit.

Sipas njoftimit të policisë, shtetasit me iniciale S. Gj.(B.D)., 47 vjeç, gjatë kontrollit i janë gjetur pllaka guri dekorativ, të cilët dyshohet të jenë nxjerrë në mënyrë të kundraligjëshme në Malin e Tomorit.

Ndërkohë, policia bën thirrje qytetarëve që të denoncojnë rastet e krimeve mjedisore.

Njoftimi i Policisë/ Berat

Vijon zbatimi i planit të masave për goditjen e paligjshmërisë në fushën e mbrojtjes së territorit, si dhe për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore.

Në vijim të kontrollit të ushtruar për mbrojtjen e territorit, shërbimet e Policisë kanë proceduar penalisht shtetasin:

S. Gj.(B.D)., 47 vjeç, pasi gjatë kontrollit në një ambient të hapur i janë gjetur pllaka guri dekorativ, të cilët dyshohet të jenë nxjerrë në mënyrë të kundraligjëshme në Malin e Tomorit, nga ky subjekt i cili rezulton i palicencuar.

Policia e Shtetit do të vijojë kontrollet për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore dhe në këtë kuadër kërkon bashkëpunimin e qytetarëve që të denoncojnë çdo rast të paligjshmërisë në Komisariatin Dixhital apo në numrin pa pagesë 112, duke siguruar anonimatin dhe reagim të paanshëm kundrejt shkelësve të ligjit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img