Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Nxirret nga gremina punonjësi i Ujësjellësit në Malin e Çikës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Punonjësi i Ujësjellësit të Bashkisë së Himarës, Arjan Agalliu, është nxjerrë nga gremina ku ra ditën e stome më malin e Çikës.

Mësohet se Agalliu ka pësuar fraktura dhe pritet mbërritja e helikopterit për dërgimin e tij drejt spitalit.

albsig

Prej disa orësh kolegët kishin kërkuar ndihmë pas rënies së tij në greminë, ndërkohë që për shkak të terrenit të thyer ndërhyrja ka qenë e vështirë.

Himarë/Informacion paraprak

Më datë 28.06.2022, rreth orës 11:20, në sallën operative të DVP Vlorë, është marrë njoftim se disa punonjës të Ujësjellësit në Bashkinë Himarë, ndodhen në malin e Çikës dhe se njëri prej tyre, shtetasi A. A., rreth 55 vjeç, është rrëzuar aksidentalisht dhe për pasojë është dëmtuar.

Në vendngjarje janë nisur shërbimet e Komisariatit të Policisë Himarë dhe shërbimet e emergjencës, për të bërë të mundur transportin e shtetasin e dëmtuar, në spital.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img