Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Nxënësit e shkollës “Betim Muço” bojkotojnë mësimin, flasin prindërit: Fëmijët mbarojnë mësimin në 8 të darkës

Lajme të ngjashëm

Fëmijët e shkollës 9-vjeçare në shkollën “Betim Muço” kanë bojkotuar mësimin.

Fëmijët që kanë bojkotuar mësimin janë nxënës të shkollës “Musine Kokalari”, por që pas tërmetit në 2019 shkolla e tyre u dëmtua dhe u dërguan në shkollën “ Betim Muço”.

Ata kanë bojkotuar mësimin, ndërsa prindërit e tyre janë shprehur se mësimi nis në 2 dhe përfundon në 8 të darkës, duke shkaktuar probleme për shkak se ata janë në punë.

Ata kërkojnë që fëmijët e tyre të nisn shkollën mëngjeseve dhe jo pasditeve ku e kanë edhe të vështirë që të shkojnë në shkolla për t’i marrë.

Më shumë