Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Nxënësi qëllon me armë zjarri në shkollë, plagoset një person në SHBA

spot_img

Lajme të ngjashëm

f5046043fd7ed92fa01dbb216940fbeb

Një nxënës në Shkollën e Mesme” Waston Chapel” në Pine Bulf të SHBA ka qëlluar me armë zjarri në mes të oborrit të shkollës, ku si pasojë është lënduar një nxënës.

Kjo ngjarje ndodhi në ditën e parë të rikthimit në shkollë, pasi shkolla ishte e mbyllur prej muajsh për shkak të Covid-19.

Autoritetet kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe ka sqaruar se situata është në kontroll, raportojnë mediet e huaja.

“Ky mund të konsiderohet si një incident i izoluar, pasi të gjithë nxënësit janë të sigurt. Prindi i nxënësit që është lënduar është njoftuar se i mituri është jashtë rrezikut për jetën”, thuhet në njoftimin e policisë.

Sipas njoftimit të autoriteteve, asnjë nuk është lejuare të futet në ambientin e shkollës deri sa të merren provat e mjaftueshme për të hetuar ngjarjen.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img