Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
2.1kmh
75 %
Enj
26 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Nxënësi me Covid-19 infekton edhe shokët, mbyllet klasa në një gjimnaz në Memaliaj

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7c8e8a2914b563821b46759e810256d1

Disa gjimnazistë në Memaliaj janë infektuar me koronavirus. Sipas informacioneve për mediat, një nxënës shfaqi simptomat e virusit dhe pas kryerjes së testit ka rezultuar pozitiv.

Më pas iu është bërë tamponi edhe nxënësve të tjerë që kanë pasur kontakt me të dhe rezultuan edhe ata pozitiv me koronavirus.

Deri në shërimin e nxënësve është mbyllur klasa e 11 e gjimnazit në Memaliaj. Akoma nuk dihet se nga u infektua nxënësi dhe nëse mund të ketë persona të tjerë, edhe nga stafi i mësuesve që janë infektuar me Covid-19.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img