Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
28 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Nxënës e mësues të prekur me Covid-19, mbyllet shkolla në Korçë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditët e fundit në vend është vërejtur një rritje e rasteve me Covid, kjo edhe për shkak të prezencës së Omicron në vend.

Bëhet me dije se në Korçë shkolla “Irakli Tërova” është mbyllur për shkak se disa nxënës e mësues kanë rezultuar pozitivë me Covid.

Shkolla do të qëndrojë e mbyllur nga data 18 deri në 28 janar, ndërsa mësimi në këtë hark kohorë do të zhvillohet “online”.

Në shkollat e qarkut të Korçës të infektuar me COVID-19 janë 30 mësues dhe mbi 100 nxënës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img