Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
29 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Nxehtësi EKSTREME dhe temperaturat që do thyejnë REKORDE në ditët në vijim, ekspertët paralajmërojnë qytetarët amerikanë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nxehtësia ekstreme do të përfshijë Shtetet e Bashkuara perëndimore, ekspertët shprehen se do të thyhet çdo rekord në shtetet e Kalifornisë dhe të Nevada.

Ky paralajmërim vjen vetëm disa ditë pas të nxehtit “përvëlues” që goditi Amerikën e Veriurt. Ndërsa më Kaliforni të premten u krijua “lugina e vdekjes” pas temperaturat që arritën deri në 54.4 gradë Celsius.

Shërbimi Kombëtar i Motit ka këshilluar ata që preken të pinë shumë ujë dhe të qëndrojnë në ndërtesat me ajër të kondicionuar.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img