Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Nxehen gjakrat’ për fushatë, SULMOHEN gjatë natës zyrat elektorale të dy partive në Fier

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

be4180b5ea2d3447bfddb6bae2a203c7

Zyrat elektorale të dy subjekteve politike në Fier janë qëlluar me gurë.

Policia ka konstatuar thyerjen e dy xhamave në lagjen “1 Maj” Fier, në rrugën “Jani Bakalli”. Mësohet se në orët e para të mëngjesit janë dëmtuar zyrat e PS-së dhe PDIU-së në Fier. Grupi hetimor po punon për identifikimin e autorëve.

Një ngjarje e tillë ndodh pikërisht gjatë fushatës elektorale kur na ndajnë rreth 1 muaj nga zgjedhjet.

Kjo nuk është hera e parë që zyrat e partive sulmohen, pasi një gjë e tillë ndodhi pak kohë më parë edhe në Shkodër, ku u sulmua zyra e PS-së nga disa të rinj.

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 03:00, në lagjen “1 Maj” Fier, në rrugën “Jani Bakalli” dhe pranë poliklinikës, nga ana e shërbimeve të Policisë së rendit, janë konstatuar të dëmtuara me gur dy xhama të zyrave elektorale të dy subjekteve politike.

Grupi hetimor po kryen veprimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img