Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Numri i viktimave vijon të rritet, Gjermania mbështet publikisht Izraelin: Keni të drejtë të mbroheni….

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas gjatë vizitës në Izrael ka shprehur publikisht mbështetje për popullin izraelit.

“Unë erdha këtu per të shprehur solidaritetin tim. Izraelit ka të drejtë të mbrojë veten kundër këtij sulmi masiv dhe të papranueshë”, tha ai gjatë një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun e tij izraelit, Gabi Ashkenazi në Tel Aviv .

Maas gjithashtu bëri thirrje për një armëpushim midis Izreaelit dhe grupeve militante palestineze në Rripin e Gazës.

“Numri i viktimave po rritet çdo ditë dhe kjo na shqetëson shumë, prandaj ne mbështësim përpjekjet ndërkombëtare për një armëshum dhe jemi të bindur se dhuna duhet të përfundojë së shpejti në interes të njerëzve”, tha ai.

Deri më tani sipas informacioneve të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë në Gaza të Hamasit 230 persona kanë humbur jetën, mes tyre 65 fëmijë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img