Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
50 %
3.1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Numri i viktimave nga Covid-19 në SHBA kalon çdo limit, situatë problematike dhe në Britani e Itali

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2554e224a1f345d5d37fa990676079e7

Bota po kalon një periudhe tepër të vështirë për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi.

SHBA paraqitet më rëndë, duke kryesuar “listën e zezë” me 73.581 raste të reja dhe 1810 viktima në 24 orë. Në total janë mbi 28 milionë të prekur dhe 495.601 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Meksika ndodhet në një gjendje kaotike gjithashtu sa i takon numrit të viktimave. Plot 1323 në 24 orët e fundit dhe mbi 10 mijë raste të reja.

Britania ka një rënie të lehtë bashkë me Italinë, por sërish situata duket problematike, me mbi 13 mijë raste ditore në secilin shtet.

  tab.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img