Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

‘Numri i të vdekurve mund të ishte 30-fish’, Rama jep lajmin e mirë: Po konsiderojmë lehtësimin e masave pas 12 ditëve të ardhshme

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2e8f30963a7d0fc7c7468f672c10c175

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se nëse trendi aktual vazhdon në këtë mënyrë qeveria do të marrë në konsideratë lehtësimin e masave që kufizojnë lëvizjen, por kjo do të vendoset pasi të shihet se çfarë do të ndodhë në 10-12 ditët e ardhshme.

Në një intervistë për Euronews Albania Rama tha se numri i të vdekurve mund të ishte 30-fish nëse nuk do të ishin marrë këto masa nga qeveria.

 “Nëse ne nuk do të kishim marrë këto masa, sot do të ishim në kushtet kur s’do të kishim më vend në spital për ata që do të kishin nevojë për të marrë frymë. Numri i të vdekurve mund të ishte 30-fish.

Prej këtyre masave jemi në një kurbë mjaft të butë dhe në një situatë absolutisht në kontroll në sistemin tonë shëndetësor. Masat mund të zbuten nëse vazhdojmë me këtë kurbë por kjo do të vendoset pasi të shihet se çfarë do të ndodhë në 10-12 ditët e ardhshme”, deklaroi Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img