Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Numri i të infektuarve me Covid-19 Britani dhe Itali vijon të jetë i lartë, ja sa viktima u shënuan në 24 orë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

147f855baee7b611eaaf56f3914f466e

Numri i vdekjeve të koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar është rritur me 1,348 viktima.

Po ashtu 40,261 raste të tjera u konfirmuan në 24 orët e fundit, ndërsa të dhënat e fundit tregojnë se kishte 37,899 pacientë Covid në spitalet e Mbretërisë së Bashkuar.

Ndërsa në Itali 24 orët e fundit janë raportuar 13,331 raste të reja, ndërsa kanë humbur jetën 488 persona si pasojë e Covid-19.

Sipas njoftimit zyrtar, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 16, 062 pacientë duke e çuar në 1,871,189 numrin e përgjithshëm të të shëruarve nga Covid-19.

Që nga fillimi i pandemisë numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid-19 në Itali është 2,455,185 persona. Ndërsa kanë humbur jetën nga koronavirusi gjithsej 85,162 persona.

Bilanci:

Aktualisht pozitive: 498.834

Vdekjet: 85,162 (+488)

Shëruar: 1,871,189 (+16,062)

Të shtruar në spital: 23,789 (-292)

prej të cilave në Kujdesin Intensiv: 2,386 (-4)

Rastet totale: 2,455,185 (+13,331, + 0,55%)

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img